Erkan tarafından gönderildi
19 Ocak, 2017
yorum yok
308 okuma

Evinizde Kullandığınız Eşyalar Ne Kadar Değerli ?

Merhaba son zamanlarda pek çok insanlar evinde kullandığı eşyalar aslında çok değerli olduğunun farkında bile değil, bunlara pek çok örnek vererek ilerleye biliriz, Bunlardan bir tanesi evinizde kullandığınız  Halılarınız halılarınızı ilk mağazadan alırken evinizin rengini eşyanızı koltuklarınızı planlayarak alıyorsunuz peki ya sonra? evinizin rengi değişiyor koltuklarınız değişiyor fakat halılarınız yine aynı şekilde kalıyor halınız da ilk gün ki heyecanınız kalmıyor, kısacası gözünüz de değersizleşiyor bunun nedeni ise halınıza verdiğiniz aslında farkında olmadan yıprattığınız duyumlar ile ilerlediğiniz çözümlerdir Halımı nasıl kullanmalıyım ? Bunun çözümünü sizlerle paylaşıyoruz

 

Peki En Çok Değer verdiğimiz Eşyalar Neler ?

Aslında almış olduğumuz eşyalardan en çok değer verdiklerimiz Televizyon ve Leptop dur her geçen gün bir yenisi olsun diye can atarız, Ses kontrolü ile çalışan televizyonları tercih ediyoruz, Kapan / Açıl gibi komutlar ile hareket eden tamamen digital ve dokunmatik istiyoruz televizyonumuzu aslında burada gözden kaçırdığımız bir şey var evimizde kaç kişi ayağa kalkıp televizyonun dokunmatiği ile kanal değiştirir ? madem böyle bir şey yapacaktık neden eski kumandasız televizyonları değiştirdik ? Veya diğer bi adı ile neden evimiz deki televizyon kumandalı?  Bu tip teknolojik görünümler tamamen insanların algoritmasını değişerek yenilikçi olarak gösterilir ama pek çok insanımızın işine yaramayan faktörlerle gelir sadece görsel ekleyerek sizin o televizyonu almanızı sağlarlar.

 

Bilinçli Eşya Kullanma Nasıl Olur ?

 

Aslında eşyanızı aldığınızda onu kullanırken dikkat etmeniz ilk aldığınız heyecan ile değer vererek kullanmanız buna en asıl sebeplerdendir. Fakat bu davranış insanlarımızda bulunmamakta düşününki almış olduğumuz ürünün kullanma kılavuzunu bile okumayan bir millet olduğumuzdan dolayı bu yaklaşımı yapmak gerçekten zor ama önerilecek tavsiyeler mutlaka vardır. Örneğin ilk verdiğimiz eşyadan başlayacak olursak Halınızı nasıl kullanmalısınız. İlk heyecanınız ile Sık Halı yıkama yapmayarak halınız çok uzun ömürlü olur. Diğer bahsettiğimiz konu Televizyon gibi Digital eşyalara değinecek olur isek’de ıslak ve yağlı eller ile dokunmadığımız sürece kullanmış olduğumuz bu ürünlerin ömrünü tamamen uzatma şansımız olacaktır.

ETİKETLER


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

istanbul escort